Jak vyrobit odpuzovač psů? Návod krok za krokem

Vyrobit si vlastní odpuzovač psů může být užitečné pro ty, kteří čelí problémům s nežádoucím vstupem psů na své pozemky, zahrady nebo do určitých oblastí. Odpuzovač zvířat a psů je účinným způsobem, jak udržet tuto čtyřnohou návštěvu na uzdě a zamezit škodám či nepohodlí, které by mohly způsobit. V tomto článku se podíváme na několik jednoduchých domácích receptů na výrobu přírodního odpuzovače psů, které vám pomohou chránit váš majetek a zároveň zachovat pohodu těchto mazlíčků a vašich sousedů.

jak-si-vyrobit-odpuzovace-psu

Jak vyrobit odpuzovač psů?

Samostatně vyrobit si odpuzovač psů lze snadno a relativně levně pomocí běžných domácích ingrediencí.

Následující návod vám ukáže, jak si vyrobit jednoduchý přírodní odpuzovač psů:

Co budete potřebovat:

 • Sprejovou lahvičku: Pro snadnou aplikaci.
 • Voda: Čistá voda bude základní složkou tohoto přípravku.
 • Esenciální oleje: Některé esenciální oleje mají vůni, která odrazuje psy. Můžete použít například olej z citronely, eukalyptu, citronu, pomeranče nebo skořice.
 • Křenový prášek: Je dostupný v obchodech se zdravou výživou nebo bylinkářství. Tento prášek má silnou vůni, kterou psi často nesnáší.
 • Několik kapek tekutého mýdla: Pomůže smíchat oleje s vodou a zlepšit rozptýlení.

Postup:

 1. Připravte sprejovou lahvičku: Důkladně umyjte a vysušte sprejovou lahvičku. Ujistěte se, že je čistá a suchá, neboť to pomůže zabránit znečištění přípravku.

 2. Přidejte vodu: Do lahvičky nalijte čistou vodu tak, aby byla téměř plná. To bude základní složkou vašeho odpuzovače.

 3. Přidejte esenciální oleje: Do vody přidejte několik kapek vybraného esenciálního oleje. Můžete experimentovat s různými vůněmi, abyste zjistili, která funguje nejlépe pro odpudivý účinek na psi. Obvykle stačí 10-15 kapek oleje.

 4. Přidejte křenový prášek: Přidejte 1-2 čajové lžičky křenového prášku do směsi. Křenový prášek má silnou vůni, která může psy odradit.

 5. Přidejte tekuté mýdlo: Přidejte několik kapek tekutého mýdla do směsi. To pomůže olejům smíchat se vodou a udržet je dobře rozptýlené.

 6. Zakryjte a protřepejte: Uzavřete sprejovou lahvičku a důkladně ji protřepejte, aby se všechny složky promíchaly.

 7. Aplikace: Aplikujte směs na místa, kde chcete zabraňovat přítomnosti psů. To může být například zahrada, květinová záhony nebo jiná oblast, kterou chcete chránit.

jak-si-vyrobit-repelent-proti-psum

Jaký pach odpudí psa?

Psi mají velmi citlivý čich a některé pachy mohou na ně působit odpuzujícím způsobem. Některé z těchto pachů zahrnují:

 1. Citrusové vůně: Mnoho psů nesnáší vůně citrusových plodů, jako jsou citrony a pomeranče. Esenciální oleje z citronu nebo citronely mohou být použity k vytvoření přírodního odpuzovače pro psy.

 2. Mátové vůně: Máta a podobné rostliny mají silné, svěží vůně, které mnoho psů nesnáší. Oleje s mátovou vůní, jako je máta peprná nebo eukalyptus, mohou být použity k odrazení psů.

 3. Skopová nebo křenová vůně: Některé psí pachy, jako je skopová nebo křenová vůně, mohou být pro psy velmi nepříjemné. Křenový prášek nebo kapalný skopový extrakt mohou být použity k vytvoření odpuzovače.

 4. Octová vůně: Octová vůně může psům vadit. Směs octa a vody může být použita jako přírodní rozprašovač pro odpudivý účinek.

 5. Silné kořeněné vůně: Silně kořeněné vůně, jako je skořice nebo česnek, mohou psům také vadit. Můžete použít esenciální olej z těchto rostlin nebo čerstvý česnek (s opatrností, protože větší množství česneku může být pro psy toxické).

 6. Amoniak: Amoniakový pach může být pro psy nepříjemný. Mějte však na paměti, že amoniak je silná chemická látka a jeho použití by mělo být opatrné.

 7. Vůně podobné psím samcem: Některé přípravky na odstrašení psů obsahují chemikálie, které napodobují vůni psích samečků a mohou odradit jiné psy od vstupu do určité oblasti.

jaky-pach-odpudi-psa

Jak vyrobit repelent na odpuzení psů?

Vytvořit si doma repelent na psy je možné pomocí přírodních ingrediencí, které mají tendenci psy odstrašovat.

Následující recept obsahuje několik esenciálních olejů a další složky, které mají potenciál odrazit psy od určitých oblastí:

Co budete potřebovat:

 • 1 čistou sprejovou lahvičku
 • 1/2 šálku čisté vody
 • 1/2 šálku octa (bílý nebo jablečný)
 • 10-15 kapek esenciálního oleje z citronely, eukalyptu, citronu nebo pomeranče
 • 5-10 kapek esenciálního oleje z máty peprné nebo skořice (volitelně)
 • 1 čajovou lžičku tekutého mýdla pro lepší smíchání složek

Postup:

 1. Připravte sprejovou lahvičku: Důkladně umyjte a osušte sprejovou lahvičku. Ujistěte se, že je čistá a suchá, aby se zabránilo znečištění repelentu.

 2. Přidejte vodu a ocet: Do sprejové lahvičky nalijte 1/2 šálku čisté vody a 1/2 šálku octa. Octová vůně může působit odpudivě na psy.

 3. Přidejte esenciální oleje: Přidejte 10-15 kapek esenciálního oleje z citronely, eukalyptu, citronu nebo pomeranče. Tyto vůně mohou také působit odrazujícím způsobem na psy. Pokud máte k dispozici esenciální olej z máty peprné nebo skořice, můžete přidat 5-10 kapek (jsou však silnější, takže používejte je s opatrností).

 4. Přidejte tekuté mýdlo: Přidejte 1 čajovou lžičku tekutého mýdla do směsi. To pomůže smíchat oleje s vodou a udržet je dobře rozptýlené.

 5. Zakryjte a protřepejte: Uzavřete sprejovou lahvičku a důkladně ji protřepejte, aby se všechny složky promíchaly.

 6. Aplikace: Aplikujte repelent na místa, kde chcete odradit psy. To může být například zahrada, květinová záhony nebo jiná oblast, kterou chcete chránit.

Trápí vás zvířata? Vyzkoušejte naše prověřené odpuzovače zvířat: