Elektrocentrály benzínové, digitální, Heron a Extol

Jsem oficiální prodejce Český elektrocentrál HERON

V naší nabídce značky HERON najdete elektrocentrály benzínové, vybavené systémem AVR a také novou řadu Hybridních generátorů spalujících propan-butan (LPG), zemní plyn (NG).

#showmore#

AVR elektrocentrály

Elektrocentrály HERON vybavené systémem AVR jsou určené pro všechny druhy užití, od příležitostného nebo nárazového používání až po každodenní nasazení v industriální sféře.

Charakteristika

avr-duo

Jednou z nejdůležitějších předností elektrocentrál Heron je, že ani při plném provozním zatížení nepracují na pokraji svých sil a uváděné technické parametry plní s rezervou. Elektrocentrály Heron jsou spolehlivé a už jejich základní výbava obsahuje moderní technologie, které jsou obvykle dostupné pouze jako nadstandardní příplatková výbava.

Všechny industriální elektrocentrály Heron jsou vybavené automatickým elektronickým systémem vyrovnávání napětí AVR (Automatic Voltage Regulation) a díky kvalitě výstupního napětí (vyhlazení do max. ±5%) tak umožňují napájení i citlivých elektronických zařízení.

frame-generator

 

 • Robustní zpracování: Základní rám je vyroben ze silných trubek a pokrytý pevnými ochrannými plechy. Generátory mají moderní design spojující jednoduchost obsluhy s odolností při práci v těžkých podmínkách.
 • Podvozek: Těžké generátory jsou nyní standardně dodávány s podvozkem pro snazší manipulaci.
 • Madlo: Místo obvyklých dvou madel používáme typ rukojeti, který umožňuje jednoduchou manipulaci s generátorem jednou rukou.
 • Tišší výfuk: Vylepšená konstrukce zaručuje provoz až o 5 db tišší než u běžných elektrocentrál. Výfuk je nejen méně hlučný, ale jeho zvuk je také pocitově příjemnější.
 • Velkoobjemová nádrž: Umožní provoz v rozmezí 8 až 15 hodin bez nutnosti doplňování paliva (v závislosti na zatížení).
 
 • AVR system: Systém automatického elektronického vyrovnávání napětí, které svou kvalitou výstupního napětí (vyhlazení do ±5%) umožňuje napájet jak běžné spotřebiče, tak jemnou elektroniku (UPS, PC, elektro nářadí s regulací apod.).
 • Automatická kontrola oleje: Elektronický systém kontroly hladiny oleje v případě nízkého stavu oleje v klikové skříni automaticky zastaví motor a tím zabrání jeho poškození.
 • Elektrický start: Většinu strojů nabízíme ve volitelné variantě vybavené tlačítkem elektrického startu, který výrazně usnadňuje obsluhu stroje.
 • AGM baterie: Modely vybavené elektrickým startem disponují bezúdržbovou baterií AGM.
 • Výstup DC 12V: Většina AVR elektrocentrál Heron je osazena výstupem DC 12V, díky němuž je můžete použít jako nabíječku akumulátorů nebo zdroj stejnosměrného proudu 12V.frame-generator-2
Použití
Jednofázové a třífázové elektrocentrály Heron industriální řady představují ideální zdroj stabilního napětí na stavbách, při montážních pracích v terénu, v mobilních servisních jednotkách, ale také pro rekreační účely na chatách, zahradách apod. Díky systému regulace napětí jsou vhodné pro napájení elektrického nářadí a elektromotorů, topných a osvětlovacích těles či svářecích agregátů (některé typy).
 
Lze je využít také jako spolehlivý záložní zdroj energie. Všechny modely rámových benzínových elektrocentrál s provozním výkonem nad 2,5 kW jsou dodávány s kvalitními pevnými gumovými koly a manipulačním madlem pro snadné převážení na požadované místo.
 

Hybridní elektrocentrály

Nová řada generátorů spalujících propan-butan (LPG), zemní plyn (NG) a také benzín umožňuje díky inovativní konstrukci úspornější, ekologičtější a spolehlivější provoz.

Charakteristika

hybrid-duo

Ve vývoji strojů HERON se snažíme být vždy vpředu. Představujeme proto novou řadu generátorů spalujících LPG (propan-butan), NG (zemní plyn) a benzín. Zároveň tak vycházíme vstříc potřebám a požadavkům uživatelů, kteří stále častěji preferují všestranně šetrnější techniku.

Výsledkem našeho snažení je ekonomičtější, ekologičtější a spolehlivější generátor na konstrukčním základě ověřených benzínových motorů HERON jejich přebudováním na plyn. Tato konstrukční změna není pouhou přestavbou benzínového motoru na plyn úpravou karburátoru – vyvinuli jsme celý nový palivový systém a komplexně jsme přepracovali motor. Ten vyžadoval nová technická řešení, která veškeré části motoru dokonale přizpůsobí odlišným podmínkám při spalování plynu.

hybrid

 • Šetrnější k přírodě: Produkují podstatně menší množství pevných částic ve výfukových plynech než benzínové motory díky lepšímu spalování plynu v důsledku lepšího okysličování paliva. Emise výfukových plynů jsou až 9x nižší, než vyžadují evropské normy.
 • Úspornější provoz: Tyto generátory mají sice porovnatelnou objemovou spotřebu jako benzínové, ale díky nižší ceně plynných paliv se náklady na provoz mohou snížit až trojnásobně! Vyšší pořizovací cena se rychle zaplatí nízkými provozními náklady.
 • Snadný start: Jedinečným konstrukčním řešením směšovače a regulátoru jsme dosáhli (a důkladně otestovali) schopnosti motoru startovat za studena snáze než u benzínových elektrocentrál. Palivový systém je konstruovaný jako uzavřený přetlakový systém, proto je start a provoz bezproblémový i za vyšších teplot.
 • Delší životnost: LPG a zemní plyn neobsahují žádné agresivní sloučeniny, které se z velké části podílejí na korozi vnitřních dílů motoru, což prodlužuje životnost dílů jako jsou válec, hlava válce či ventily. Dochází také k nižší degradaci vlastností motorového oleje a rozpouštění a spalování olejového filmu na stěnách válců. Usazeniny ve spalovací komoře se tvoří v daleko menší míře, než je tomu u motorů benzínových. To vše zvyšuje efektivitu provozu a usnadňuje startování.
 • Delší (či neomezená) výdrž: Benzínové elektrocentrály mají dobu provozu jen několik hodin bez přítomnosti obsluhy, což je dáno velikostí zabudované nádrže. Při použití zemního plynu z rozvodné sítě může elektrocentrála běžet i několik dní a při použití LPG můžete použít libovolně velkou plynovou nádrž.

Použití

Moderní hybridní elektrocentrály Heron jsou vhodné všude tam, kde lze použít klasické AVR modely. Pro své výjimečné vlastnosti – zejména jednodušší a ekonomičtější provoz, šetrnost k prostředí a flexibilitu typu paliva – jsou však perspektivní alternativou do všech typů provozu a nasazení.

Nabízíme také elektrocentrály se startérem.

Nejprodávanější

30 položek celkem
Motorový olej pro elektrocentrály 15w40 | 1l
156 Kč bez DPH
189 Kč
Kód: 85944
Invertorová digitální elektrocentrála EXTOL PREMIUM
+ Dárek zdarma
8 256 Kč bez DPH
9 990 Kč
Kód: 8895550
Invertorová Elektrocentrála HERON digitální 5,4HP/3,2kW
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
20 653 Kč bez DPH
24 990 Kč
Kód: 8896220
Invertorová Elektrocentrála HERON digitální
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
13 215 Kč bez DPH
15 990 Kč
Kód: 8896230
Elektrocentrála HERON benzínová
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
11 975 Kč bez DPH
14 490 Kč
Kód: 8896416
Invertorová elektrocentrála HERON digitální 3,3HP/2kW
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
16 107 Kč bez DPH
19 490 Kč
Kód: 8896219
Invertorová elektrocentrála HERON digitální
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
11 562 Kč bez DPH
13 990 Kč
Kód: 8896218
Elektrocentrála HERON benzínová
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
12 388 Kč bez DPH
14 990 Kč
Kód: 8896140
EXTOL CRAFT elektrocentrála benzínová
+ Dárek zdarma
16 521 Kč bez DPH
19 990 Kč
Kód: 421011
EXTOL CRAFT elektrocentrála benzínová, 13HP/5,5kW
+ Dárek zdarma
14 868 Kč bez DPH
17 990 Kč
Kód: 421010
EXTOL CRAFT elektrocentrála benzínová,
+ Dárek zdarma
7 430 Kč bez DPH
8 990 Kč
Kód: 421000
Invertorová benzínová elektrocentrála RATO
Tip VÝPRODEJ
ZDARMAZDARMA
23 545 Kč bez DPH
28 490 Kč
Kód: R3000IE-2
Invertorová benzínová elektrocentrála RATO
Tip VÝPRODEJ
ZDARMAZDARMA
14 041 Kč bez DPH
16 990 Kč
Kód: RATO R2000IS-2