Hubení Čmelíků a Roztočů

Čmelíci jsou malí, hnědí roztoči, kteří se živí krví. Často se vyskytují v teplých, vlhkých prostředích, jako jsou koberce, postele a čalounění. Čmelíky mohou způsobit svědění, podráždění a v některých případech i alergické reakce. Pokud máte podezření, že váš pes nebo například i slepice má čmelíky, je důležité navštívit veterináře. Veterinář vám pomůže diagnostikovat problém a navrhne nejlepší způsob léčby.

Vyberte si přípravky a spreje na čmelíky podle druhu:

Vyberte si přípravky a spreje na roztoče podle druhu:

Nejprodávanější

10 položek celkem
Roztok k hubení much, mravenců a molů | SCHOPF FLY KILL | 1000ml Kód: 301005
Milben Ex schopf Kód: 302014
Odpuzovač parazitů pro PSY Schopf EKTOSOL SPRAY 250ml sprej
BESTSELLER
330 Kč bez DPH
399 Kč
Kód: 310171

Nabízíme vysoce kvalitní, hubící přípravky, jak na čmelíky, tak roztoče, muňky, klíšťata, blechy, vší a zákožky. Nejčastěji jsou účinně hubeni čmelíci u slepic, kde se likvidace čmelíků provádí dle zvoleného prostředku formou postřiku nebo rozptylu na místa možného výskytu parazitů. Čmelík kuří, chcete-li obecně čmelíci se nejčastěji vyskytují v kurníku. Pokud přemýšlíte, jak se zbavit čmelíků, jak na čmelíky, jak se zbavit muněk, jak vyhubit čmelíky, pak doporučujeme u dezinfekce kurníku, na tyto parazity u slepic, použít v kombinaci postřik na čmelíky a práškový prostředek na čmelíky. Čmelík v kurníku nebo jiní slepičí paraziti jako jsou muňky či veš můžou první aplikaci hubících přípravků částečně přežít ve svých úkrytech, proto doporučujeme pro bezpečnou ochranu proti čmelíkům s časovým odstupem opakovat celý proces. Z naší nabídky bychom Vám rádi doporučili zákazníky oblíbený Milben Ex,100ml, který je označován jako velice výkonný čmelíkostop a pro BIO chovatele samozřejmě nesmí chybět kvalitní BIO produkt Reudanon Konzentrat, 1l.

 

Jak se zbavit čmelíků u slepic?

Čmelíci jsou malí, hnědí paraziti, kteří se živí krví slepic. Často se vyskytují v kurnících, kde mohou způsobit značné škody. Čmelíci mohou slepice stresovat, způsobovat jim ztrátu peří a dokonce i smrt. Pokud máte podezření, že vaše slepice jsou napadeny čmelíky, je důležité jednat rychle. Čmelíci se mohou rychle množit a mohou být velmi obtížné se jich zbavit.

Existuje několik způsobů, jak se zbavit čmelíků u slepic. Mezi nejčastější metody patří:

  • Vysávání: Vysávejte kurník alespoň jednou týdně a důkladně vysávejte všechny oblasti, kde se čmelíci mohou skrývat.
  • Čištění: Dezinfikujte kurník pomocí běžného čističe a důkladně vytřete všechny povrchy.
  • Praní: Perte ložní prádlo, ručníky a oblečení slepic na vysoké teplotě (alespoň 60 stupňů Celsia).
  • Použití insekticidů: Pokud jste vyzkoušeli všechny ostatní metody a čmelíci se stále nemůžete zbavit, můžete použít insekticidy. Před použitím insekticidů si však vždy přečtěte pokyny na etiketě.

Pokud máte slepice napadené čmelíky, je důležité jednat rychle. Čmelíci se mohou rychle množit a mohou být velmi obtížné se jich zbavit. Pokud se budete držet těchto tipů, měli byste být schopni se jich zbavit a udržet své slepice zdravé.

Jaké jsou další "babské rady", které mohou pomoci na čmelíky? Například biolit, křemelinam neostomosan nebo i sirné knoty.

Jak se zbavit roztočů?

Zbavit se roztočů může být obtížné, ale je to možné s použitím různých metod. Roztoči se nejčastěji vyskytují v postelích, ale také mohou infikovat koberce, nábytek a další textilie.

Zde jsou některé způsoby, jak se zbavit roztočů:

  1. Praní a sušení ložního prádla: Pravidelně prát prádlo, včetně povlečení, polštářů a přikrývek, při vysokých teplotách (ideálně nad 60 °C) a následně je sušit na vysoké teplotě. Toto zabíjí roztoče a jejich vajíčka.

  2. Ochranný potah na matraci: Použití speciálních ochranných potahů na matrace a polštáře, které jsou zpravidla zhotoveny z neprodyšného materiálu, který zabraňuje roztočům v průniku do matrace.

  3. Vysávání: Pravidelné vysávání a čištění koberců, polštářů a nábytku může odstranit roztočí zbytky a snížit jejich populaci.

  4. Nízká vlhkost: Udržujte v ložnici nízkou vlhkost, protože roztoči se rádi vyskytují v prostředí s vysokou vlhkostí. Použijte odvlhčovač vzduchu, pokud je to nutné.

  5. Chladnější teploty: Roztoči nejsou příliš odolní proti chladným teplotám. Pokud je to možné, mějte teplotu v ložnici nižší.

  6. Chemické postřiky: Můžete zvážit použití chemických postřiků nebo roztočicích sprejů, které jsou k dispozici na trhu. Vždy dodržujte pokyny a bezpečnostní opatření uvedená na etiketě.

  7. Profesionální ošetření: Pokud se s roztoči nebo alergiemi spojenými s jejich přítomností nemůžete vypořádat sami, měli byste zvážit kontakt s profesionálními odborníky na hubení roztočů.

Co můžete proti čmelíkům najít v naší kategorii?

Co můžete proti roztočům najít v naší kategorii?

Hledáte recenze, zkušenosti nebo diskuze s přípavky proti rozočům a čmelíkům? Zde vše najdete!