Jak loví kuna slepice?

Kuna, šelma známá svou šikovností a schopností adaptace na různé prostředí, se často stává nočním strašákem pro majitele drůbeže. Tato chytrá a hbitá šelma je schopna proniknout do kurníků a zakousnout se do drahocenných slepic. Jak to vlastně kuna dělá a jak se bránit proti jejím nočním útokům?

jak-kuna-lovi-slepice

Jak kuna loví slepice?

Kuna je všežravé zvíře, které se živí širokou škálou potravy, včetně hmyzu, ryb, ptáků a malých savců. Slepice jsou pro kuny oblíbenou kořistí, protože jsou snadné k lovu a mají vysokou nutriční hodnotu.

Kuna loví slepice v noci, kdy jsou slepice klidné a nepozorné. Kuna se k kurníku přiblíží opatrně, aby se vyhnula pozornosti. Poté se rychle vrhne na slepici a uškrtí ji. Kuna obvykle zabije více slepic, než může sníst, a zbytky ponechá na místě.

Zde je několik tipů, jak ochránit své slepice před kunou:

 • Zablokujte všechny vstupní body do kurníku: kuna může do kurníku vstoupit otvory v omítce, taškách nebo v podlaze. Zablokujte všechny tyto otvory, abyste kunu zabránili v dalším vstupu.
 • Umístěte do kurníku past na kuny: past na kuny je účinný způsob, jak kunu odchytit a bezpečně ji umístit do volné přírody.
 • Používejte odpuzovače kun: existuje několik druhů odpuzovačů kun, včetně ultrazvukových odpuzovačů, pachových odpuzovačů a elektrických. Odpuzovače mohou pomoci odradit kuny od vstupu do kurníku.
 • Udržujte kurník čistý a uklizený: slepice se budou cítit bezpečněji v čistém a uklizeném prostředí.

Pokud máte problémy s kunou, můžete požádat o pomoc profesionála. Profesionálové na odchyt kun mají zkušenosti a znalosti, jak kunu bezpečně a účinně odchytit.

Zde je několik konkrétních technik, které kuna používá k lovu slepic:

 • Kuna se může plazit po střeše kurníku a skočit dovnitř
 • Kuna může využít otvory v omítce nebo taškách, aby se dostala do kurníku
 • Kuna může vykopat díru v zemi pod kurníkem a dostat se dovnitř

Jakmile se kuna dostane do kurníku, bude se pohybovat potichu a opatrně, aby se vyhnula pozornosti. Poté se vrhne na slepici a uškrtí ji. Kuna obvykle zabije více slepic, než může sníst, a zbytky ponechá na místě.

Kuna je rychlé a obratné zvíře, které je pro slepice nebezpečné. Je důležité přijmout preventivní opatření, abyste ochránili své slepice před kunou.

Vyberte si z naší nabídky 

Ultrazvukové odpuzovače

Ultrazvukové odpuzovače

 

Plašiče a odpuzovače zvířat

Plašiče a odpuzovače zvířat

 

Pachové odpuzovače

Pachové odpuzovače

 

Jak se bránit?

Bránění se proti kunám, které loví slepice, může být náročné, ale existují různé způsoby, jak minimalizovat riziko útoků a ochránit svou drůbež.

Zde je několik tipů, jak se bránit proti kunám:

 1. Zabezpečte kurník: Ujistěte se, že váš kurník je bezpečený. Zkontrolujte, zda neexistují mezery nebo praskliny, kterými by se kuna mohla dostat dovnitř. Důkladně zpevněte všechny vstupy a okenice.

 2. Noční uzávěry: Použijte noční uzávěry na dveřích kurníku. To pomůže oddělit slepice od potenciálního nebezpečí v noci.

 3. Zabezpečte hnízda: Ujistěte se, že hnízda slepic jsou dobře zabezpečena a nejsou snadno dostupná pro kuny. Hnízda by měla být ve výšce a měla by být dobře utěsněna.

 4. Elektrický ohradník: Zvážte instalaci elektrického ohradníku kolem kurníku. Tento způsob může znepříjemnit kuny, pokud se pokusí dostat dovnitř.

 5. Světla a hlas: Kuny nemají rády světlo a hluk. Instalace pohybových světel nebo hlasitých zvukových zařízení kolem kurníku může odplašit kuny.

 6. Pasti a sklopec: V některých případech můžete použít živé pasti nebo odchytové klece k chycení kuny a následnému přemístění daleko od vašeho pozemku. Ujistěte se, že máte povolení a dodržujete zákony týkající se chycení a přemístění divokých zvířat.

 7. Pravidelná kontrola: Pravidelně kontrolujte kurník a jeho okolí, abyste odhalili příznaky přítomnosti kuny nebo poškození. Rychlá reakce může zabránit dalším útokům.

 8. Krmivo a potraviny: Ukládejte krmivo a potraviny pro slepice v pevných a uzavíratelných kontejnerech, abyste omezili přístup kun.

 

Prozkoumat past na kuny →

Proč je dobré použít past nebo odpuzovač na kuny?

Použití pastí a odpuzovačů na kuny může být užitečné jako součást strategie ochrany vašeho majetku, zejména pokud máte potíže s kunami, které loví slepice nebo způsobují jiné problémy.

Zde jsou důvody, proč mohou být pasti a odpuzovače na kuny užitečné:

 1. Zachycení a odstranění: pasti na kuny umožňují chycení kuny bez jejich zranění nebo usmrcení. Tím můžete snadno odstranit kunu z vaší oblasti a přemístit ji daleko od vašeho pozemku. To může být humánní způsob řešení konfliktu s kunou, aniž byste jí ublížili.

 2. Odpuzovače a plašiče: Odpuzovače na kuny mohou vytvářet nepříjemné podmínky pro kuny a odrazovat je od vstupu do kurníku nebo jiných oblastí, kde způsobují problémy. Odpuzovače mohou využívat různé metody, jako jsou ultrazvukové signály nebo chemické látky, které kuny nemají rády.

 3. Prevence a kontrola: Pasti a odpuzovače mohou být součástí preventivního opatření k zabránění útokům kun na vaši drůbež. Pomáhají udržet oblasti bez kun a minimalizovat riziko konfliktu.

Vyberte si plašiče a odpuzovače kun podle druhu: