8 položek celkem

Kuny jsou malé, ale škodlivé šelmy, které mohou způsobit značné škody na vašem majetku. Jsou známé tím, že se třesou, škrábou a hryzou, a mohou způsobit škody na vašem domě, autě a zahradě.

Existuje mnoho způsobů, jak se kun zbavit, ale jedním z nejúčinnějších způsobů je použití plašiče nebo odpuzovače kun. Plašiče a odpuzovače kun jsou zařízení, která vydávají zvuky nebo vydávají pachy, které kuny odpuzují.

#showmore#

Existuje mnoho různých typů plašičů a odpuzovačů kun, takže je důležité si vybrat jeden, který je vhodný pro vaše potřeby. Pokud máte malý pozemek, můžete použít venkovní ultrazvukový odpuzovač kun. Ultrazvukové odpuzovače vydávají zvuky, které jsou pro kuny nepříjemné, ale pro lidi nejsou slyšitelné.

Pokud máte větší pozemek, můžete použít chemický odpuzovač kun. Chemické odpuzovače obsahují látky, které mají pro kuny nepříjemný pach. Chemické odpuzovače je třeba pravidelně aplikovat, aby byly účinné.

Chcete si usnadnit výběr? Vyzkoušejte náš filtr, kde si můžete vybrat mezi různými typy palšíčů (na myši, na hady nebo proti kunám a krtkům).

Popřípadě budeme rádi, pokud přidáte recenze, diskuze nebo zkušenosti s odpuzovači a plašiči zvěře. Můžete si také přečíst recenze na nejlepší a nejúčinější produkty. Jestliže navštívíte sekci BLOG, můžete se dočíst i jak si vyrobit plašič.

#showmore#

Proti jakým zvířatům, se používají plašiče a odpuzovače?

Na trhu se můžete setkat s mnoha plašiči, které se "specializují" na plašení proti určitému druhu zvěře. Ať už se jedná například o plašiče ptactva, mezi které můžeme zařadit (volavky, holuby, vlaštovky, různé druhy dravců, špačky, vrabce ale i také kosy, komáry nebo i životu nebezpčené sršně).

Co ale dělat, pokud se vám na zahradě zabydlí nějaký druh hraboše? I s těmito problémy dokážeme pomoc a poradit, jelikož plašiče se používají také na odstrašení kuny, krtka, hrabošů, hlodavců, hryzců, zajíců i ježků.

V některých specializovaných obchodech můžete také zakoupit speciální odpuzovače na medvědy, divokou zvěř, prasta, žáby nebo i dokonce netopýry.

Které značky jsou ověřené a nejprodávanější na trhu?

Mezi kvalitní a profesionální značky patří:

 • Deramax
 • Dreamax profi
 • Arpalit
 • Vyplašto
 • Rovus
 • Sova
 • Bros Sonic
 • Antištěkač (určený především pro pejsky)
 • Arpalit
 • Isotronic
 • Agrobio

Dostupný druhy plašičů

Na našem trhů se můžete setkat s různými druhy plašičů.

Ať už se jedná o nejprodávanější a nejčastěji používaný elektrický nebo ultrazvukový plašič, můžete si také zakoupit plašič na baterie (do auta), na solární pohon nebo i plašič do zásuvky.

Někteří lidé vyhledávají domácí výrobu plašiče. V tomto případě pro některé druhy zvířat na odstrašení jsou vhodnou volbou (krtek, hraboš, pes, kočka), ale pokud vám i plašič vyrobený doma nefunguje jak má, doporučujeme vyzkoušet plašič 3D ultrazvukový (12 V), akustický nebo i přírodní.

Kam všude se dá umístit plašič?

Nejčastější umístění plašiče a odpuzovače je na půdu, do domu, nebo i na zahradu.

V další případech (především plašič na kuny) se umisťuje buď do auta nebo do motoru.

Lidé také vyhledávají účinné plašiče na zvěř venkovní, do stanu nebo i na balkon aby se dokázaly bráznit proti ptákům a dravcům.

Produkty řazené dle hodnocení a recenzí uživatelů od nejlepšího najdete v plašiče a odpuzovače kun recenze, zkušenosti a testy