Co je to čmelík kuří? Jak se ho zbavit?

Čmelík kuří je malý, červený hmyz, který je parazitem ptáků a savců. Živí se krví svého "hostitele" a může způsobit řadu problémů, jako je svědění, podráždění kůže a v některých případech i anémii. Může přenášet z jednoho hostitele na druhého prostřednictvím přímého kontaktu nebo prostřednictvím infikovaných předmětů. Jaký má vliv u zvířat? Proč je to nežádoucí parazit?

co-je-to-cmelik-kuri-proc-je-to-parazit

Co je to čmelík kuří?

Čmelík kuří je druh hmyzu, který je parazit jak u ptáků, tak i u savců. Čmelík je malý, načervenalý hmyz, který je dlouhý asi 0,5 až 1 milimetr. Má šest nohou a dvě dlouhé tykadla.

Ve skutečnosti je to parazit, který se živí krví svého hostitele hlavně v noci, kdy se přisaje k hostiteli a saje jeho krev.

Může způsobit hostiteli řadu problémů, jako je svědění, podráždění kůže a v některých případech i anémii.

Přenáší se z jednoho hostitele na druhého prostřednictvím přímého kontaktu nebo prostřednictvím infikovaných předmětů. 

Vyberte si z naší nabídky 

Sprej na čmelíky

Sprej na čmelíky

 

Přípravky na čmelíky

Přípravky na čmelíky

 

Roztok na čmelíky

Roztok na čmelíky

 

Jak se zbavit čmelíků?

Existuje několik způsobů, jak se zbavit čmelíků.

Mezi nejúčinnější způsoby jak se zbavit čmelíků patří:

 • Čištění: Čištění je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak se zbavit čmelíků. Může se vyskytovat v různých místech, včetně hnízd, podestýlek a krmítek. Čištění těchto míst je důležité, aby se zničili vajíčka čmelíků a aby se zabránilo jejich množení.
 • Používání insekticidů: Insekticidy mohou být použity k zabití čmelíků. Insekticidy by měly být použity podle pokynů na etiketě.
 • Používání přírodních prostředků: Existuje několik přírodních prostředků, které mohou být použity k odpuzování čmelíků. Mezi tyto přírodní prostředky patří:
  • Česnek: Česnek je přírodní insekticid, který může být použit k odpuzování čmelíků. Lze ho použít v podobě tekutého roztoku, který se aplikuje na místa, kde se čmelíci vyskytují.
  • Olej z eukalyptu: Olej z eukalyptu je přírodní insekticid, který může být použit k odpuzování čmelíků. Lze ho použít v podobě tekutého roztoku, který se aplikuje na místa, kde se čmelíci vyskytují.
  • Olej z citronové trávy: Olej z citronové trávy je přírodní insekticid, který může být použit k odpuzování čmelíků. Olej z citronové trávy lze použít v podobě tekutého roztoku, který se aplikuje na místa, kde se čmelíci vyskytují.

Jak se jim bránit?

Nejlepší způsob, jak se vyhnout čmelíkům, je prevence. Mezi preventivní opatření patří:

 • Čištění: Čištění je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak se vyhnout čmelíkům. Čmelík kuří se může vyskytovat na různých místech, včetně hnízd, podestýlek a krmítek. Čištění těchto míst je důležité, aby se zničili vajíčka čmelíků a aby se zabránilo jejich množení.
 • Ochrana: Ochrana ptáků a savců před kontaktem s čmelíky je důležitá. Ptáky a savce je možné chránit před kontaktem s čmelíky pomocí sítí proti hmyzu, postrojů a dalších ochranných pomůcek.
 • Vyšetření: Ptáky a savce je důležité pravidelně vyšetřovat na přítomnost čmelíků. Ptáky a savce je možné vyšetřit na přítomnost čmelíků pomocí lupy nebo jiných nástrojů.

Vyberte si přípravky a spreje na čmelíky podle druhu: