Co pomáhá proti čmelíkům? Tohle vám pomůže!

Vítáme vás na našem blogu, kde se tentokrát podíváme na zajímavé téma spojené s péčí o drůbežník. Čmelíci jsou nádhernými tvory, kteří mají klíčovou roli v opylování květin a zachovávání ekologické rovnováhy. Nicméně v případě drůbeže, zejména kuřat, mohou čmelíci představovat určitou výzvu. V tomto článku se podíváme na to, co může pomoci proti čmelíkům v prostředí drůbežárny a jak lze zajistit klidné soužití mezi těmito dvěma důležitými články přírodního světa.

co-pomaha-proti-cmelikum

Co je to čmelík?

Čmelík kuří je malý, hnědý roztoč, který se živí krví.

Vyskytují v teplých, vlhkých prostředích, jako jsou koberce, postele a čalounění. Mohou způsobit svědění, podráždění a v některých případech i alergické reakce. Čmelíky také mohou přenášet choroby, jako jsou salmonela, cholera a tyfus.

Pokud máte podezření, že máte čmelíky kuří, je důležité je co nejdříve odstranit. Čmelíky kuří se mohou rychle množit a mohou být velmi obtížné se jich zbavit. Existuje několik způsobů, jak se zbavit čmelíků kuří, jako je vysávání, praní a dezinfekce postele, koberců a čalounění. Můžete také použít insekticid.

Vyberte si z naší nabídky 

Sprej na čmelíky

Sprej na čmelíky

 

Přípravky na čmelíky

Přípravky na čmelíky

 

Roztok na čmelíky

Roztok na čmelíky

 

Co všechno pomáhá proti čmelíkům?

Přinášíme vám několik tipů, jak se zbavit čmelíků:

  • Vysávání: Vysávejte svojí ložnici, obývací pokoj a další místnosti, kde se čmelíci vyskytují, alespoň jednou týdně. Ujistěte se, že vysajete všechny koberce, čalounění, závěsy a další předměty, na kterých se čmelíci mohou schovat.
  • Praní: Perte ložní prádlo, ručníky a oblečení na vysoké teplotě (alespoň 60 stupňů Celsia). Ujistěte se, že vše důkladně vyperete, abyste zabili všechny čmelíky.
  • Čištění: Dezinfikujte všechny povrchy, na kterých se čmelíci mohou vyskytovat, pomocí běžného čističe. Ujistěte se, že čistič důkladně vytřete, abyste odstranili všechny čmelíky a jejich trus.
  • Česání: Pokud máte domácí zvířata, pravidelně je češte, abyste odstranili všechny čmelíky, které se mohou najít v jejich srsti.
  • Insekticid: Pokud jste vyzkoušeli všechny ostatní metody a čmelíky se stále nemůžete zbavit, můžete použít insekticid. Před použitím insekticidu si však vždy přečtěte pokyny na etiketě.

Pokud máte čmelíky, je důležité jednat rychle. Čmelíci se mohou rychle množit a mohou být velmi obtížné se jich zbavit. Pokud se budete držet těchto tipů, měli byste být schopni se jich zbavit a udržet své prostředí bez škůdců.